Bize Ulaşın: +90 312 394 04 89
Diğer \ Satranç

Satranç Nasıl Bir Oyundur, Nasıl Oynanır?

İşte ne kadar zaman geçse de kalitesini yitirmeyecek oyunlardan biri. Eski dönemlerde oyun yönünde yapılan en önemli keşiflerden biri. Günümüzde bilgisayar sektörü ne kadar gelişse de satranç gibi bir oyunu asla yenemeyecekler.

Birçok uzman tarafından düşünce gücünü geliştirdiği, oynayanlara özgüven kazandırdığı, çocuklarda özellikle zekâya katlı sağladığı onaylanmış bir oyun. 

Oynamayanlar için kısaca oyunu tanımlamak gerekirse elinizde bulunan bir taşı (şah) korumak üzerine kurulu bir oyun.  Tüm taşların özellikleri var ve toplamda 6 farklı taş ile oluşturulmuş bir oyun. Oyun içinde her oyuncuya (2 kişi ile oynanır) 16 taş verilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi amaç elinizde bulunan bir taşı diğer 15 taş ile savunmak.

Oyunun en belirgin özelliği rakibin yapacağı hamleleri tahmin etmek, kendine ona göre bir strateji belirlemek, rakibin açıklarını gözlemleyerek saldırıya geçmektir. 

Satranç oyun olarak yüksek bir noktadadır. Oynayanlara verdiği zevk ve oluşturduğu düşünce fırtınası kişi üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Bunla beraber tüm dünya tarafından benimsenmiş ve birçok turnuva düzenlenmiştir. Bu oyunun en üst tabakasında bulunanlardan biri olan Rus Satranççı Kasparov saniyede 22 milyon hamle düşünen bir bilgisayar ile berabere kalarak ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamıştır.

 

Açıkçası günümüz bilgisayar teknolojisinden uzakta, çocuklarınıza oyun oynatmak isterseniz ve aynı zamanda onların özgüven ve zekâlarının gelişmesini, ileriye dönük kararlarda daha kesin sonuçlar almasını arzularsanız size tavsiyemiz en kısa zamanda onları satranç ile tanıştırın.

Linkler
İletişim
Tel
+90 312 394 04 89
Fax
+90 312 395 88 98
E-Mail
figenkoleji@gmail.com
Adres
Serhat Mahallesi 1304 sokak No:1 Yenimahalle / Ankara
Twitter
@ozelFigenKoleji
Facebook
/özel-figen-koleji
© Copyright 2014